Rahvusraamatukogu on jõudnud olulise verstapostini veebis ja äsja avanud täienenud võimalustega e-raamatukogu.

Astuge aga julgelt sisse ja tutvuge võimalustega.

Uut andmebaasides:

E-kataloogist ESTER leiab tuhandeid e-raamatuid; kataloogile on lisatud kaanepilte, millel klõpsates saab Google Booksist lugeda nt. sisukorda, ees- või järelsõna ja/või katkendeid raamatust. Minu ESTERisse sisseloginud kasutaja saab raamatuid hinnata ja kommenteerida; osa Rahvusraamatukogu trükiseid on võimalik koju laenutada.

Eesti artiklite andmebaasi ISE lisandusid humanitaar- ja sotsiaalteaduste alased ajaleheartiklid aastatest 1993-2009. Lisandus teemaandmebaas REPROD, kust leiab andmeid alates 2009. aastast Eeti ajakirjades ja raamatutes ilmunud Eesti kunstnike, arhitektide ja fotograafide tööde reproduktsioonide kohta.

Andmebaasi DEA kaudu on nüüd leitavad ja loetavad juba rohkem kui 1 miljon lehekülge vanemat eestikeelset perioodikat. Koos lisade ja kaasaannetega on kättesaadavad 232 nimetust aastatest 1821-1944.

Digitaalarhiiv DIGAR on koduks kõikvõimalikele digitaalkujulistele raamatutele, ajalehtedele, ajakirjadele, maakaartidele, nootidele, fotodele ja postkaartidele.
Avalehel hõlbustavad arhiiviga tutvumist materjalide loendid. Lehekülgede pööramine on muutunud mugavamaks. Digitaalteaviku teksti saab suurendada/vähendada ja vaadata lehekülge täisekraanil. Vahalikku ahalehenumbrit on hõlbus otsida kalendri abil, maakaardil saab huvipakkuvat paika suurendada ja välja trükkida.
Arhiivi loginud kasutaja saab otsinguid salvestada ja lisada loetava raamatu lemmiklehekülgedele härjehoidjaid. Prinditavale tekstile-pildile lisandub RR-i digitaalarhiivile viitav vesimärk.


Euroopa Liidu infokeskuse kodulehelt leiab muuseas rohkelt infot ühisraha euro kasutuselevõtu kohta Eestis.

Kirjanduse ja keele ajaveebis avaldavad raamatukogu asjatundjad arvamusi uuemast eesti kirjandusest ja käsitlevad arginäidete varal keeleküsimusi. Tulge mõtteid jagama!

Aega säästev Otsinguportaal võimaldab teha otsingut ühest või üheaegset otsingut mitmest e-ressursist korraga, nii tasulistest kui ka vabalt kättesaadavatest andmekogudest.