Toila Raamatukogu pakub oma kasutajatele kaasaegset raamatukoguteenust.
Lugejate ja teavikute arvestus toimub elektronkataloogis URRAM.
Samas saavad lugejad teha otsingut nii Toila kui ka teiste kataloogis olevate raamatukogude kataloogides, jälgida oma laenutuste ajalugu ning broneerida neile vajalikke raamatuid.
2015. aasta alguses oli raamatukogul  298 kasutajat.
Lugejad saavad valida meelepärast ja vajalikku kirjandust ligi 15 000 erineva raamatu ja 21 nimetuse perioodika hulgast.
Lisaks tavapärasele laenutustegevusele pakub taamatukogu vajadusel ka infootsingu ja  raamatukogude vahelise laenutuse teenust.


Selleks, et pakkuda oma lugejatele võimalikult mitmekesiseid infomaterjale, on raamatukogus koostamisel erinevad teemamapid, kuhu kogutakse artikleid vastava teema kohta.
Teemade ja artiklite kohta saate täpsemat informatsiooni Teemamappide alt.
Artiklite nimekiri täieneb pidevalt.

Raamatukogu koduleht püüab pakkuda võimalikult palju informatsiooni. Ja mitte ainult raamatukogus toimuva kohta.
Kodulehele on erinevate rubriikide - Kasulikud lingid, Ehk pakub huvi?, Sõbralikud blogid, Raamatukogutöötaja soovitab, Lastele ja Noortele -  alla koondatud palju infot erinevatest portaalidest, andmebaasidest, huvitavatest ja kasulikest lehekülgedest, samuti ka kirjanikest ja nende loomingust.


Arvamusplatsil on oodatud lugejate küsimused ning ettepanekud, soovid ja kommentaarid raamatukogu töö paremaks korraldamiseks.