Mehis Heinsaar
sündis 1. augustil 1973. Esimesed 12 eluaastat elas ta Tallinnas, järgmised seitse kuni keskkooli lõpetamiseni Karksi-Nuias. Juba siis, 16-17 aastasena, hakkas ta luuletusi kirjutama. Tema enda jaoks tuli loomulikult ja erilisi pingutusi ei nõudnud. Sellel ajal oli tema unistuseks saada pikamaajooksjaks, aga kooli lõpus tekkisid tal teised huvid ja nõnda läks ta Tartu ülikooli filoloogiat õppima.
Tartu ülikooli lõpetas Mehis eesti kirjanduse erialal. Tema esimene avaldatud proosapala oli
1997 aastal groteskne nägemuspilt "Keeristorm Tartus" .  Tuglase novelliauhinna on Mehis Heinsaar pälvinud 2 korda -  aastal 2000 ja aastal 2002. Tema teoseid on ajakirjanduses väga palju käsitletud. On öeldud, et kogu 2001. aasta kuulus Heinsaarele. Samal aastal võitis ta Betti Alveri auhinna ja kultuurikapitali kirjanduse sihtkapitali auhinnapreemia. 
Ta kuulus ka Tartu NAK-i ja luulerühmitusse Erakkond, kuid sinna sattumine oli üsna juhuslik ja päris erakkondlasena pole ta end kunagi tundnud.
Oma inspiratsiooni on ta saanud vene kirjandusest ja elust enesest.


Looming:
Apananski viimane sonett 1998
Vestlused ajatoas 1998
Oliver Helvese lugu 1998
Härra Pauli kroonikad 2001
Vanameeste näppaja 2001
Artur Sandmani lugu ehk teekond iseenda teise otsa  2005
Rändaja õnn 2007
Sügaval elu hämaras 2009
(Valitud 25 kaunima raamatu hulka 2009. aastal)

Mehis Heinsaar oma elust ja kirjutamisest:

Jah. Ja ma arvan et jään seda teed ka edasi käima. Mina küll ei saa mingit muud tööd kõrvalt teha, kui ma hästi kirjutada tahan. Nõnda nagu pikamaajooksus algab õige maraton pärast kolmekümne viiendat kilomeetrit, nii tuleb ka loova jutu kirjutamise ajal alguses kõvasti vaeva näha ning siis lõpuks hästi korralikult keskenduda. Kõigepealt tuleb kujund, mis võib nagu nuiaga nurga peal pähe lüüa, see lihtsalt tuleb. Aga siis tulevad ülekirjutamine ja ümberkirjutamine ning pärast kolmekümne viiendat kilomeetrit, kui sa oled paar päeva toas istunud ja oodanud seda viimast ümberkirjutamise meeleolu, alles siis tulevad need kõige õigemad mõtted pähe. Alles siis võib sattuda õigele lainele.

Mehis Heinsaar kirjutamisest, Looming 1/2002

Mina nautisin selle kirjutamist väga ja pean seda enda loomingus kõige olulisemaks raamatuks. Avastasin selle kirjutamise juures endas palju asju ja see oli justkui redelipulk. Ma poleks ehk järgmise raamatu kirjutamiseni muidu jõudnud. Loomulikult on tagasiside oluline. Kui ikka mõni inimene tänaval ligi astub ja ütleb, et see või teine raamat meeldis, siis see liigutab. Aga kui mõni kriitik selja tagant nuiaga pähe virutab, et näha kas mees veel tõuseb kunagi porist või mitte, siis see liigutab ka, kuid teistmoodi. Kõige parema tunde annab ikkagi teadmine, kui su raamatuid poodidest ostetakse.

Keskkonnaküsimused lähevad mulle vägagi korda, aga mul on tunne, et praegu enam maailma sündmuste arengus suurt muuta ei saa. Mängus on liiga palju X-faktoreid. Kliima ülikiire soojenemine, metsik ülerahvastatus, maavarade ammendamine, atmossfääri reostatus – kõik see liigub selle poole, et varem või hiljem toimub mingit laadi plahvatus. Ja arvan, et see on planeet Maa enesekaitsemehhanism. Mida varem inimkond oma sõu siin lõpetab, seda varem saab Maa alustada uuesti puhtalt lehelt. Loodus andis ju inimesele harukordse kingituse – mõistuse. Aga nagu näha, pole valdav osa inimkonnast osanud seda vääriliselt hinnata. See on olnud inimese enda valik ja omamoodi on see olnud isegi pööraselt lõbus valik, mida ta on teinud. Lõppude lõpuks on maakera pinnal läbi aegade esile kerkinud väga palju veidraid liike, kes on mõnda aega valitsenud ja siis evolurtsiooniprotsessis jälle kaduma läinud. Miks peaks inimesega teisiti minema.


Mehis Heinsaar „Artur Sandmani loo“ kirjutamisest Äripäev, 11. august 2007. „Mehis Heinsaar koondab rahunemiseks minakujusid ühe laua taha“


Mehis Heinsaar räägib, kuidas mõne aasta eest Tartus talle röövlid kallale tulid. Üks röövel oli hea, teine halb. Mehis tunnistas ausalt, et tal on 27 krooni. Halb röövel tahtis talt sellegi ära võtta. Hea röövel arvas, et pole mõtet.
Varsti vaidlesid nad vihaselt ja Mehis pidi seda kannatlikult pealt kuulama. Lõpuks ilmutasid röövlid silmapaistvat arukust ning võtsid Mehiselt ära 15 krooni, 12 aga jätsid alles.


Lisaks:
Härra Mehise kroonikad
Muinasjutuvestja Heinsaar
Mehis Heinsaar näeb elu muinasjutulisena
Artikkel ajalehes Valgamaalane
Artikkel ajalehes Postimees
Artikkel Noores Supilinnas
Kirjandusraal 2009 loodud Mehis Heinsaare veebileht
Vikerraadio saade Lapsepõlv ja kirjandus
Miip ja Mehis Heinsaar
Ööülikool